Czy rogi obfitości to dobry prezent dla dzieci?

Jednym z uwielbianych przez dzieci rodzajów upominków są słodycze i tzw. rogi obfitości. To najczęściej zestawy różnorodnych słodyczy i przekąsek. Czy takie prezenty mogą być zdrowe i pozbawione cukru?

Czy rogi obfitości to dobry prezent dla dzieci?

Słodycze i przekąski to produkty uwielbiane przez najmłodszych, ale także osoby dorosłe. Jednak nadmierne ich spożywanie nie jest korzystne pod kątem zdrowia. Podobnie jest w przypadku rogów obfitości, których zawartość dzieci najczęściej spożywają od razu w dużej ilości. Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Sprawdź, co zrobić, aby rogi obfitości zawierały produkty, które nie szkodzą.

Przemyślane i zdrowe rogi obfitości – czy to możliwe?

W rogach obfitości niezależnie od okazji, z której są rozdawane, warto umieszczać nie tylko słodycze. W takich upominkach doskonale sprawdzą się również drobne przedmioty, takie jak naklejki, tatuaże, mini puzzle, małe gry, kredki itp. gadżety. Rogi obfitości mogą także zawierać przekąski w postaci orzechów, chipsów warzywnych, owoców liofilizowanych czy świeżych.

Podstawowymi produktami znajdującymi się w rogach obfitości są jednak słodycze. Warto jednak wybierać produkty z dobrym składem, bez dodatku cukru, które słodzone są takimi zamiennikami jak daktyle, soki owocowe, ksylitol czy stewia. Właściwe dla dzieci słodycze powinny też być pozbawione szkodliwych konserwantów, chemicznych barwników czy oleju palmowego. Rogi obfitości zawierające właśnie takie słodycze i przekąski dostępne są w sklepie internetowym Zdroweslodycze.pl. To bardzo duży wybór różnego rodzaju słodyczy i przekąsek z dobrym składem oraz zdrowych artykułów spożywczych BIO, także bez laktozy, glutenu i dodatku cukru.

Rogi obfitości – kiedy warto je podarować?

Rogi obfitości to doskonałe upominki dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Takie zestawy słodkości i mini upominków doskonale sprawdzą się jako prezenty na zakończenie roku. Można je podarować zarówno swoim dzieciom, jak i wybrać w ramach pożegnania podopiecznych w placówkach szkolnych, przedszkolach i żłobkach. To również świetny pomysł na upominek z okazji pasowania na ucznia / przedszkolaka.

Rogi obfitości mogą być także doskonałym upominkiem dla dzieci podczas spotkań rodzinnych, urodzin czy świąt. Taki zestaw o dowolnie skomponowanej zawartości sprawdzi się też jak dodatek do większego prezentu podarowanego z dowolnej okazji np. na Dzień Dziecka. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *