Zdrowe żelki bez cukru – gdzie kupić?

Poza głównymi posiłkami bardzo często sięgamy po słodkie przekąski. Jednak, aby odżywiać się zdrowo, warto po pierwsze zachować umiar i nie jeść słodyczy zbyt dużo, a po drugie sięgać po produkty z dobrym składem. Wśród nich znajdują się m.in. uwielbiane przez dzieci żelki bez cukru.

Czy żelki bez cukru to zdrowa przekąska?

Wśród przekąsek, które lubimy najbardziej, znajdują się słodycze. Jednak na szczególną uwagę poza tradycyjnymi cukierkami bez wątpienia zasługują żelki. To często ulubione produkty nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Aby jednak nie dostarczać organizmowi związków słodzących w nadmiernych ilościach, warto wybrać żelki bez cukru. Czym charakteryzują się takie słodycze?

Co to są żelki bez cukru?                         

Żelki bez cukru to słodycze zaliczane do zdrowych przekąsek dla dzieci, choć niekiedy też dorosłych. Produkty te pozbawione są nie tylko dodanego cukru (zawierają cukier naturalnie występujący w owocach), ale często też sztucznych barwników, konserwantów i innych szkodliwych związków chemicznych dodawanych do tego typu wyrobów. Jako substancja słodząca w żelkach bez cukru najczęściej stosowane są naturalne jego odpowiedniki, takie jak ksylitol czy maltitol.

Obecnie w sprzedaży można znaleźć także bio żelki bez cukru, a także produkty pozbawione glutenu, laktozy i innych składników, których nie mogą spożywać osoby z alergiami i nietolerancjami. Żelki bez cukru produkowane są też często na bazie naturalnych soków owocowych, dzięki czemu stanowią cenne źródło witamin i innych korzystnych dla zdrowia minerałów. Można zaliczyć do nich m.in.: witaminę C, A, K, B6, B12, K, a także niacynę, selen i wiele innych.

Gdzie można znaleźć zdrowe żelki bez cukru?

Słodycze dostępne są w każdy sklepie, jednak produkty najwyższej jakości, bio, pozbawione laktozy, glutenu, sztucznych dodatków i co najważniejsze – dodanego cukru, można znaleźć w niewielu miejscach. Niekiedy też zdarza się, że pomimo zapewnień na opakowaniu o braku zawartości cukru w produkcie dany artykuł zawiera szkodliwe sztuczne słodziki lub inne związki chemiczne mogące szkodzić dzieciom.

Żelki bez cukru i owocożelki najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów i dostępne w wielu różnych wariantach smakowych oferuje sklep internetowy Zdroweslodycze.pl. To duży wybór różnych produktów ze sprawdzonym i dobrym składem odpowiednich zarówno dla niemowląt, dzieci, jak i dorosłych dbających o linię oraz z różnymi nietolerancjami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *